TECHNICZNA STRONA SYSTEMU OVER

Każdy z nas kupując meble chciałby mieć zestaw dobrze wyglądający, a zarazem funkcjonalny. Ta druga cecha kojarzy nam się głównie z wygodą i brakiem wystających elementów tworzących bałagan na biurku czy w szafie. Mowa tutaj o kablach doprowadzających różnorodne media takie jak zasilanie, internet, ethernet czy sygnał audio-video do mebli biurowych. Kto z nas nie miał problemu z odpowiednim ułożeniem kabli na stole, z ich długością i mało foremną strukturą? Widoczne kable i przewody psują porządek i wygląd biura, mogą również utrudniać swobodę poruszania się po wnętrzu. Niektóre z mediów np. internet można rozprowadzić w biurze bezprzewodowo poprzez sieć Wi-Fi. Niestety większość mediów wciąż wymaga użycia kabli i przewodów.

 

Jak temu zaradzić?

W nowoczesnych wnętrzach biurowych stosuje się podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznych i informatycznych, dzięki któremu możemy w sposób niewidoczny doprowadzić media w rejon stanowiska pracy. Pozostaje problem doprowadzenia mediów bezpośrednio w rejon roboczy biurka lub stołu konferencyjnego. Może się to odbywać za pomocą odpowiednich zewnętrznych systemów prowadzenia kabli lub dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji mebli.                          

Co jeśli nie pracujemy w nowoczesnym biurowcu?

 

W systemie mebli gabinetowych Over kable przyłączeniowe mediów są prowadzone poprzez szafki medialne wbudowane w konstrukcję mebla. Szafki medialne umożliwiają nie tylko niewidoczne doprowadzenie mediów, ale również zamontowanie dodatkowych elementów  infrastruktury informatycznej(np. routery). Rozprowadzenie mediów w przypadku rozbudowanych stanowisk pracy czy stołów konferencyjnych wymaga zastosowania tylko jednej szafki medialnej. Doprowadzenie mediów do większej ilości punktów dostępowych odbywa się poprzez listwy kablowe zamocowane pod blatem.

Biuro handlowe:

tel: 577-250-100

e-mail: soarco@soarco.pl

Zakład produkcyjny:
Jakubów k. Mińska
Mazowieckiego