Jak wykorzystać pozytywny wpływ kolorów na jakość naszego życia cz.2

W poprzednim artykule omówiliśmy wpływ koloru zielonego, różowego, fioletowego i niebieskiego na nasze samopoczucie i efektywność pracy. Przede wszystkim są to kolory uspokajające i pozwalające wypocząć po ciężkim i stresującym dniu.

Ważną kwestią do podkreślenia jest temat odcieni. Wybierając dany kolor możemy wybrać tysiące jego odcieni i każdy z nich będzie oddziaływał na nas, mniej lub bardziej intensywnie pobudzając określone obszary mózgu. Należy zwrócić uwagę również na łączenie kolorów w naszym otoczeniu.  Pomalowanie ścian na wiele kolorów w jednym pomieszczeniu nie jest wskazane, bo da nam efekt nieładu i nie będziemy się mogli skoncentrować.

Poniżej przedstawiamy kolory radosne, poprawiające nasze samopoczucie:

Kolor żółty

kolor pełen radości idealny na smutek i depresję. Kolor żółty inspiruje, dodaje pewności siebie, poprawia pamięć i jasność myślenia.

Kolor żółty w domu:

zastosowany w jadalniach i pokojach gościnnych sprawi, że poczujemy się w nich swobodnie.

Kolor żółty w biurze:

pobudza umysł do działania i zdolności organizacyjne. Jest więc idealnym kolorem do gabinetów. Jako kolor porozumiewania się i kontaktu z innymi, to dobry kolor dla handlowców, sprzedawców i doradców. Równie dobrze sprawdzi się w miejscach przeznaczonych do nauki. Nadmiar intensywnego koloru żółtego może powodować irytację, zdenerwowanie i złość.

Kolor pomarańczowy

To ciepły kolor idealny na stany depresyjne, przywraca radość, dodaje otuchy, podnosi poczucie własnej wartości i poprawia nastrój. Zaleca się, aby w pomieszczeniach w których spędza się sporo czasu znajdowały się dodatki ozdobne lub niektóre ściany pomalowane w kolorze pomarańczowym.

Kolor pomarańczowy w domu:

idealnie pasuje do kuchni i jadalni, ponieważ wzmaga wydzielanie soków żołądkowych.

Kolor pomarańczowy w biurze:

jest dobrym kolorem dla architektów, inżynierów, projektantów i handlowców. Pomaga w osiągnięciu sukcesu, zadowolenia z pracy i spełnienia ambicji.

Kolor brązowy

to kolor ziemi i drewna dający poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Brąz oznacza zaufanie, bezpieczeństwo, naturę, komfort i pracowitość. Należy jednak uważać, bo nadmiar koloru brązowego może prowadzić do odczucia ociężałości i przygnębienia.

Kolor brązowy w domu:

Świetnie uspokaja więc nadaje się do pomieszczeń wypoczynkowych jak salon czy sypialnia.

Kolor brązowy w biurze:

szczególnie jest polecany tam, gdzie ceniona jest dokładność i perfekcjonizm.

Wiemy już jakich kolorów musimy użyć, aby rozweselić się lub poczuć się bezpiecznie i komfortowo, a więc do dzieła;)

 

Biuro handlowe:

tel: 577-250-100

e-mail: soarco@soarco.pl

Zakład produkcyjny:
Jakubów k. Mińska
Mazowieckiego